Regulamin szkolenia
Ośrodka Szkolenia Kierowców
"PRYMUS"
§1
Postanowienia ogólne.
1. Regulamin określa zasady szkolenia obowiązujące w Ośrodku SzkoleniaKierowców " PRYMUS"
2. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:
a) Osobie Szkolonej – oznacza to osobę, która podjęła szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców "PRYMUS" i wyraziła akceptację na obowiązujące zasady opisane w niniejszym regulaminie.
b) Ośrodku – oznacza to Ośrodek Szkolenia Kierowców "PRYMUS" Katarzyna Paweł Engiel,wpisany przez Burmistrza Miasta Gminy w Pelplinie do rejestru przedsiębiorców prowadzących Ośrodki Szkolenia Kierowców pod numerem 00352214
c) szkoleniu – oznacza szkolenie podstawowe, dodatkowe lub uzupełniające kandydatów na kierowców, o którym mowa w Rozporządzeniu Ministra Transportu,Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. (Dz. U. poz.1019 z dnia 14 września 2012 r.)
d) umowie – oznacza to umowę jaką zawiera Osoba Szkolona z OSK„PRYMUS”
§2
Obowiązki ośrodka.
1. Ośrodek zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu,Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. (Dz. U. poz.1019 z dnia 14 września 2012 r.)
2. W ramach szkolenia podstawowego Ośrodek zapewni Osobie Szkolonej wymaganą rozporządzeniem, o którym mowa w ust. 1 ilość godzin lekcyjnych (1 godzina = 45 minut) szkolenia teoretycznego i
godzin zegarowych (1 godzina = 60 minut) szkolenia praktycznego oraz materiały szkoleniowe niezbędne do szkolenia.
§ 3
Warunki przyjęcia na szkolenie.
1. Szkolenie odbywa się na zasadach określonych ustawą z dnia 20 czerwca 1997r.
- Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. z 2005r. Nr 108, poz.908 ze zm.)
2. Szkolenie może rozpocząć osoba, która ukończyła wymagany wiek dla danej kategorii:
a) 18 lat – dla kategorii B.
3. Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może przystąpić do szkolenia za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów na trzy miesiące przed ukończeniem 18-tego roku życia.
4. Szkolenie nie może rozpocząć osoba, w stosunku do której orzeczony został prawomocnym wyrokiem sądu lub orzeczeń innego organu uprawnionego do orzekania w sprawach o wykroczeniach w trybie dyscyplinarnym zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w okresie obowiązywania tego zakazu.
§4
Obowiązki osoby szkolonej.
1. Osoba szkolona zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, aby ukończyć szkolenie, o którym mowa w §1 ust. 2 pkt c niniejszej umowy, w jak najkrótszym czasie.
2. Osoba szkolona zobowiązuje się do poinformowania o swojej nieobecności na umówionym wcześniej szkoleniu praktycznym, nie później niż 24 godziny przed terminem tego szkolenia.
3. W przypadku niewywiązania się z obowiązku, o którym mowa w ust. 2, Osoba Szkolona zobowiązuje się dokonać opłaty za nieodbyte szkolenie w wysokości określonej w §6 ust. 4.
4. Nie pobiera się opłaty, o której mowa w §6 ust. 4 jeżeli nieobecność, o której mowa w ust. 2 wynika z przyczyn losowych.
5. W przypadku przystąpienia Osoby Szkolonej do szkolenia praktycznego w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, Osoba Szkolona automatycznie zostaje skreślona z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie. Dodatkowo Ośrodek ma prawo poinformować o zdarzeniu Policję.
6. W przypadku umyślnego stworzenia, przez Osobę Szkoloną, zagrożenia zdrowia lub życia innych uczestników ruchu drogowego bądź mienia Ośrodka, Osoba Szkolona automatycznie zostaje skreślona
z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie.
7. Warunkiem przystąpienia Osoby Szkolonej do części praktycznej szkolenia jest odbycie minimum 30 godzin zajęć teoretycznych lub zdanie egzaminu wewnętrznego teoretycznego dla Osób uczących się w domu „KURS E- LEARNING”.
8. Warunkiem przystąpienia Osoby szkolonej do egzaminu państwowego jest odbycie 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych i zdanie egzaminu wewnętrznego w „OSK PRYMUS”.
9. Osoba szkolona zobowiązana jest stawiać się punktualnie na wszystkie zajęcia z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości.
§5
Przerwanie szkolenia.
1. Każdej ze stron przysługuje prawo do przerwania szkolenia.
2. Jeżeli Osoba Szkolona przerwie szkolenie bez winy Ośrodka, ponosi w związku z tym opłaty, o których mowa w §6 ust. 3
3. Suma opłat, o których mowa w ust. 2 nie może przekroczyć kwoty, o której mowa w §6 ust.1.
4. Jeżeli szkolenie zostanie przerwane z winy Ośrodka to osoba nie ponosi opłat za część teoretyczną szkolenia. W stosunku do części praktycznej Osoba Szkolona ponosi opłaty tylko za odbyte szkolenie w wysokości zgodnym z cennikiem „OSK PRYMUS”, za każdą odbytą godzinę tego szkolenia.
§6
Opłaty.
1. Opłata za szkolenie, o którym mowa w §1 ust. 2 pkt c niniejszego regulaminu zgodna jest z umową podpisaną pomiędzy Ośrodkiem a Osobą Szkoloną.
2. W przypadku nieopłacenia którejkolwiek raty, o których mowa §1 ust. 2 pkt d, szkolenie zostaje wstrzymane do momentu zapłaty zaległości.
3. Opłata za rezygnację z kursu bez winy szkoły jazdy wynosi: 20,00 zł za każdą godzinę odbytego szkolenia teoretycznego oraz 60,00 zł za każdą godzinę odbytego szkolenia praktycznego.
4. Opłata za szkolenie nieodbyte w dniu zaplanowanym bez informacji zgodnie z §4 ust.2 wynosi 90% stawki za każdą godzinę zgodnie z cennikiem „OSK PRYMUS”.
5. W przypadku nieuregulowania płatności za szkolenie należność zostanie przekazana firmie windykacyjnej.
§7
Wznowienie kursu po przerwie.
1. Kursant który przerwał szkolenie może na nie powrócić w terminie do 23 miesięcy od daty przerwania kursu tj. daty odbycia ostatnich zajęć.
2. Jeżeli w naszej szkole nastąpiła podwyżka ceny kursu,aby wznowić szkolenie należy dokonać opłaty do nowo obowiązującej ceny.
3. Z przyczyn losowych kurs na każdym etapie można zawiesić pod warunkiem opłacenia w całości koszt kursu. Zawieszenie kursu należy zgłosić pisemnie w biurze „OSK PRYMUS”.
4. Wznowienie kursu po jego zawieszeniu może nastąpić nie później niż 24 miesiące od daty ostatnich zajęć. Po upływie 24 miesięcy od ostatnich zajęć wznowienie kursu oraz wszelkie zwroty kosztów nie są możliwe. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) odeślemy drogą elektroniczną do odpowiedniego Wydziału Komunikacji z adnotacją o nie ukończeniu szkolenia.
§8
Postanowienia końcowe.
1. Osobie szkolonej przysługuje prawo do zmiany instruktora w trakcie trwania szkolenia.
2. Osoba szkolona potwierdza, że zapoznała się z niniejszym regulaminem i akceptuje jego postanowienia.
3. Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Ośrodek zastrzega sobie prawo do zmiany w niniejszym regulaminie.
5. Wszelkie zmiany regulaminu wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i są publikowane na stronie internetowej www.osk-prymus.pl
5. W zakresie nieregulowanym przez niniejszy regulamin stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.
Kierownik Ośrodka
Paweł Engiel.